پرسش های متداول

1چرا مسئولین کودکستان نسبت به بر پایی کلاس های زیر اقدام نمی نمایند ؟ 1-سفالگری 2- تئاتر 3- موسیقی 4- شطرنج 5 - یوگا 6- رباتیک 7- نجوم 8- قرآن 9- پرورش خلاقیت 10- نقاشی
از آنجا که ساعت مفید آموزشی کودکان در روز حدوداً دو و نیم تا سه ساعت ودر طول هفته حدود 15 ساعت می باشد ، با توجه به مدت زمان بسیار کوتاهی که کودکان درکودکستان به سر می برند سعی شده است مهمترین ، کامل ترین و جامع ترین برنامه های آموزشی مناسب کودکان هر گروه سنی در نظر گرفته شود برنامه هایی که تمام ابعاد شخصیتی کودک را در بر گیرد و سبب رشد ذهنی ، اجتماعی ، مذهبی ، عاطفی و جسمی کودک گردد .چنانچه والدین عناوین برنامه های آموزشی ماهانه و همچنین کلاسهای فوق برنامه فعلی به اضافه برنامه حیاط ، اتاق بازی ، کارگاه علوم ، حوض شنی ، گردش های خارج ازکودکستان و ... را کنار هم قرار دهند متوجه حجم بسیار زیاد برنامه ها در طول هفتـه می شوند . بنابراین هیچ جای خالی در هفته وجود ندارد که کودکستان بتواند کلاس های فوق برنامه پیشنهادی والدین را در آن بگنجاند . ضمناً بعضی از کلاس های پیشنهادی والدین مناسب همه کودکان و همه گروه های سنی نمی باشد و فقط مناسب کودکانی است که استعداد و علاقه انجام این فعالیت ها را داشته باشند مربیان اینگونه کلاس ها معتقدند که به هیچ وجه نمی توان به تمام کودکان یک کودکستان آموزش هایی مانند موسیقی ، شطرنج ، نجوم و ... را ارائه داد . با توجه به ارزیابی عملکرد کودکان در طی سال های متمادی و تجارب ارزنده بدست آمده در طول این مدت ،کلاسهای فوق برنامه فعلی کودکستان متناسب با استعداد و توانایی همه کودکان می باشد .
2آیا امکان اضافه نمودن ساعت های کلاس فوق برنامه زبان انگلیسی و کامپیوتر در برنامه کلاسی کودکان وجود دارد؟
با توجه به محدودیت زمانی آموزش ،این کار امکان پذیر نمی باشد . اما به والدین گرامی توصیه می شود چنانچه علاقه مندی خاصی در کودک خود مشاهده می نمایند ، نسبت به گذاشتن فرزند خود در کلاس های خارج از کودکستان اقدام نمایند ، هر چند به نظر می رسد همین اندازه آموزش برای کودکان این گروه سنی کافی و رضایتبخش باشد.
3چرا گردش های خارج از کودکستان تکراری است و یا آن راگسترش نمی دهید ؟
برای پاسخ به این سئوال باید بدانیم مکان هایی که برای کودکان این گروه سنی در نظر گرفته می شود باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ ازهر نظر ایمن باشد ،خارج از شهر نباشد و بعد مسافتی زیادی با کودکستان نداشته باشد(مانند باغ وحش ) ، حتی الامکان با موضوع آموزش علوم ماهانه کودکان در ارتباط باشد،اطلاعات علمی کودکان را افزایش دهد و یا اینکه فضای مناسبی برای تفریح و بازی کودکان باشد،درروزهای بارانی یا هوای سرد از محیط های دیدنی سر پوشیده دیدن شود . شاید از نظر والدین بعضی از مکان ها برای فرزندشان بسیار جالب و دیدنی باشد، بنابراین همان مکان را به کودکستان پیشنهاد می دهند اما با نظر کارشناسی ، همان مکان ها برای 270 کودک گروه سنی 3 تا 6 سال ، از گنجایش یا ایمنی مناسب برخوردار نباشد . همچنین مسئولین بعضی از مکان های دیدنی ، به کودکان قبل از دبستان اجازه مشاهده و بازدید نمی دهند مانند ( پارک ترافیک). برای پاسخ به این سئوال که چرا بعضی از مکان ها تکراری است و هر سال انجام می شود باید گفت که مکانی مانند موزه تاریخ طبیعی را اگر کودکان از سن 3 سالگی تا بزرگسالی هم هر سال به صورت تکراری مشاهده کنند ، باز هم با توجه به مطالب آموزنده بسیار زیادی که در آن مکان وجود دارد ضرورت خواهد داشت. حتی ما پیشنهاد می دهیم والدین هم چند مرتبه در سال کودک خود را به آنجا ببرند تا اطلاعات جدید و مفیدی که فرا می گیرد برای همیشه در ذهنش باقی بماند .

5 Comments

 1. فاطمه گفت:

  سلام آیا هنوز ظرفیت خالی برای گروه سنی چهارسال دارید؟

  • مهدکودک دانشگاه شیراز گفت:

   برای ثبت نام جدید از تاریخ 4 تا 9 اردیبهشت ماه وارد سایت بشوید

 2. مهدکودک دانشگاه شیراز گفت:

  با سلام
  جهت اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام سال تحصیلی جدید ، اردیبهشت ماه با مهد کودک تماس حاصل نمایید.

 3. آدریا گفت:

  برنامه آموزشی پیش دبستانی در این کودکستان چیست؟

  • user2 گفت:

   با سلام و احترام . خلاصه ای از برنامه های آموزشی این مرکز را در قسمت منوی بالای صفحه اصلی با عنوان (خدمات آموزشی) می توانید مشاهده فرمایید و سایر فعالیت ها با مرور کلی بر روی دیگر منوها در دسترس شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.